Susitikimas su Zarasų rajono mere Nijole Guobiene

2023 m. lapkričio 21 d. asociacijos „Angelų mamos“ prezidentė Diana Judkevič susitiko su Zarasų rajono savivaldybės mere Nijole Guobiene. Pokalbio metu buvo aptarta kūdikio netekties tema ir problematika Lietuvoje, užsienio praktikos bei bendradarbiavimo galimybės skleidžiant palaikymo bendruomenės naratyvą kūdikio netektį išgyvenančioms mamoms ir jų aplinkos žmonėms.

Paskaita nuotoliu „Kaip jaučiasi kūdikio netekusi mama?“  

2023 m. lapkričio 15 d. vyko asociacijos narės Justinos Kamarauskės paskaita nuotoliu „Kaip jaučiasi kūdikio netekusi mama?“. Į šį klausimą nėra vieno teisingo atsakymo, nes gedėjimas nutraukus nėštumą ar netekus kūdikio yra individualus. Nuotolinio susitikimo metu kalbėta apie tai, kokios gali būti įprastos reakcijos į netekties patirtį, kaip būtų galima sau padėti ar atpažinti signalus, jog reikėtų kreiptis pagalbos. Paskaita realizuota bendradarbiaujant su Vilniaus arkivyskupijos Caritas mediacijos centru "In pace" įgyvendinant projektą „Kompleksinės paslaugos (KOPA)" ir finansuojama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.

Dalyvavimas renginyje
„Aš, mano emocinė sveikata ir tavo stereotipas“

2023 m. spalio 29 d. vyko Psichikos sveikatos ambasadorių „Žvelk giliau“ inicijuojamas renginys „Aš, mano emocinė sveikata ir tavo stereotipas“. Jame dalyvavo ir apie pagalbą netektį išgyvenančiai mamai pasakojo mūsų asociacijos narė Audronė Kuisytė-Zubkaitienė.

Negimę vaikučiai toliau gyvena mūsų širdyse

Asociacija „Angelų mamos“ įkurta remiantis asmenine patirtimi. Apie tai, kodėl mūsų šalyje reikia tokios organizacijos, kokius stereotipus mes norėtume keisti ir kokią pagalbą moteriai gali suteikti artimiausi žmonės, pasakoja asociacijos prezidentė Diana Judkevič straipsnyje Laikmetis - laikas kalbėti.

„Bostono arbatėlėje“ kalbamės kūdikio netekties tema

2023 m. spalio 18 d. asociacijos prezidentė Diana Judkevič, lyderystės kasdienybėje erdvėje „Bostono arbatėlė“ dalijosi savo įžvalgomis apie kūdikio netekties temą Lietuvoje ir asociacijos veiklos kryptis.

Mokymai „Žvelk giliau“

2023 m. liepos 21 d. asociacijos narės kartu su palaikančiomis moterimis dalyvavo Vilniaus arkivyskupijos mediacijos centro „In pace“ psichikos sveikatos ambasadorių mokymuose „Žvelk giliau“. Aptartos psichikos sveikatos stigmos mažinimo galimybės ir bendradarbiavimo gairės.

Dalyvavimas konferencijoje „Pagalba vaikui ir šeimai“

2023 m. birželio 16 d. asociacijos narė Audronė Kuisytė-Zubkaitienė Kuršėnuose, konferencijoje ,,Pagalba vaikui ir šeimai: knygos galia“, skaitė pranešimą tema ,,Angelizavimas – būdas padėti šeimai". Pranešimo ašis – kūdikio netekties skausmo liudijimo svarba. Liudijimas kaip tekstas, kaip žanras, kuriuo dalydamiesi galime padėti šeimai. Taip pat buvo kalbama apie kitų tekstų, kaip pagalbos priemonių, vertę bei poreikį viešai kalbėti kūdikio netekties tema, kad šią trauminę patirtį išgyvenusios mamos, šeimos galėtų auginti, globoti kitus vaikelius.