Biblioterapija – tai skaitymo pasitelkimas, teikiant pagalbą. Klausydami profesionaliai skaitomų tekstų poveikį patiriame ne tik teksto prasmėmis, bet ir per skaitančiojo intonaciją, balso tembrą. Vienas iš biblioterapijos taikymo būdų – jautrių, subtilių temų atskleidimas per kūrybą. Yra sukurtų biblioterapijos programėlių pvz. „Meditacinė biblioterapija“.
Dvasinis įvaikinimas – tai maldos iniciatyva, kuria siekiama išsaugoti atminimą apie mirusį kūdikį. Šio įvaikinimo esmė yra įsipareigoti 9 mėnesius kasdien melstis pasitelkus mobiliąją programėlę „Adopt a Life“. Daugiau informacijos galima rasti ,,Facebooko" puslapyje ,,Dvasinis įvaikinimas".
Dvasinio palydėjimo praktika pripažįsta klinikinių gydymo metodų ribas ir vertina asmeninio tikėjimo ir religines praktikas, kurios palengvina atsigavimą po persileidimo ar kūdikio netekties kaip trauminės patirties. Tam tikri ritualai, papročiai ir įsitikinimai apie mirtį, kuriuos praktikuoja įvairios religijos, įskaitant ne tik krikščionybę, bet ir judaizmą, budizmą, islamą ar kitą religiją, gali būti kūrybiškai įtraukti į gijimo procesą. Rekomenduojama dalyvauti rekolekcijose arba programose, kuriose naudojamas sielovadinis modelis, pvz., „Rachelės vynuogynas“.
Kontaktas su gyvūnu gali sumažinti stresą, normalizuoti nervinės sistemos darbą, harmonizuoti santykius.
Kreipimasis į aukštesnę dvasinę esatį žodžiais ar mintimis. Praktikuojama įvairiose religijose.
©2024 Asociacija „Angelų mamos“. Visos teisės saugomos.