Terapijos

Dažnai esame įsitikinę, kad tik mes patys atsakingi už savo gyvenimą ir geriausiai žinome, kaip būti. Ir vis dėlto ne šiaip sau esame sociumo nariai ir pajėgūs išlikti tik palaikydami visaverčius ryšius su kitais žmonėmis. Kartu su kitais dalijamės pagalba ir mokomės ją priimti. Per ilgą laiką formavosi įvairiausios pagalbos praktikos, jos buvo tiriamos ir siūlomos žmogaus žmogui kaip galimybė atrasti pačiam sau tinkamiausią būdą sveikatintis. 
 

Priemonės, kurios gali padėti

 

AROMATERAPIJA

Aromaterapijoje naudojami aromatiniai eteriniai aliejai, siekiant pagerinti kūno, proto ir dvasios sveikatą. 

 BIBLIOTERAPIJA

Biblioterapija – tai skaitymo pasitelkimas, teikiant pagalbą. Klausydami profesionaliai skaitomų tekstų poveikį patiriame ne tik teksto prasmėmis, bet ir per skaitančiojo intonaciją, balso tembrą. Vienas iš biblioterapijos taikymo būdų – jautrių, subtilių temų atskleidimas per kūrybą. Yra sukurtų biblioterapijos programėlių pvz. „Meditacinė biblioterapija“.

DAILĖS TERAPIJA

Dailės terapija – dailės kūrybinio proceso patyrimas, kuris sudaro sąlygas stiprinti psichikos sveikatą, spręsti kilusius klausimus. 

DĖMESINGO ĮSISĄMONINIMO TERAPIJA

Dėmesingo įsisąmoninimo terapijos (angl. „mindfulness“) metodo esmė va­lin­gas dėmesio su­tel­ki­mas į no­ri­mą ob­jek­tą, su­vo­kiant rea­ly­bę to­kią, ko­kia ji iš tie­sų yra. 

DVASINIO ĮVAIKINIMO INICIATYVA

Dvasinis įvaikinimas – tai maldos iniciatyva, kuria siekiama išsaugoti atminimą apie mirusį kūdikį. Šio įvaikinimo esmė yra įsipareigoti 9 mėnesius kasdien melstis pasitelkus mobiliąją programėlę „Adopt a Life“. Daugiau informacijos galima rasti ,,Facebooko" puslapyje ,,Dvasinis įvaikinimas".

DVASINIO PALYDĖJIMO PRAKTIKA

Dvasinio palydėjimo praktika pripažįsta klinikinių gydymo metodų ribas ir vertina asmeninio tikėjimo ir religines praktikas, kurios palengvina atsigavimą po persileidimo ar kūdikio netekties kaip trauminės patirties. Tam tikri ritualai, papročiai ir įsitikinimai apie mirtį, kuriuos praktikuoja įvairios religijos, įskaitant ne tik krikščionybę, bet ir judaizmą, budizmą, islamą ar kitą religiją, gali būti kūrybiškai įtraukti į gijimo procesą. Rekomenduojama dalyvauti rekolekcijose arba programose, kuriose naudojamas sielovadinis modelis, pvz., „Rachelės vynuogynas“. 


GAMTOS, PVZ., JŪROS, KALNŲ, MIŠKO, SMĖLIO, TERAPIJA

Gamtos terapija gali padėti sumažinti streso lygį, susilpninti depresijos simptomus, skatina kūrybiškumą, judrumą, ramina, atpalaiduoja.

GARSŲ TERAPIJA

Garsų, pvz., muzikos, terapija suaktyvina kognityvinius, motorinius ir kalbos centrus smegenyse, gali sumažinti stresą, sustiprinti savigarbą, atpalaiduoti.

GYVŪNŲ, PVZ., ŽIRGŲ, ELNIŲ, DELFINŲ, KAČIŲ, ŠUNŲ, TERAPIJA

Kontaktas su gyvūnu gali sumažinti stresą, normalizuoti nervinės sistemos darbą,  harmonizuoti santykius.


JUDESIO TERAPIJA

Tai judėjimas siekiant vystyti emocinę, kognityvinę, fizinę, dvasinę ir socialinę integraciją.

LOGOTERAPIJA

Logoterapija siekiama padėti konkrečiam žmogui ieškoti gyvenimo prasmės, praplėsti jo vertybių sistemą. 

MALDA

Kreipimasis į aukštesnę dvasinę esatį žodžiais ar mintimis. Praktikuojama įvairiose religijose.

PILIGRIMYSTĖ

Piligrimystė – kelionė į šventą vietą, kai susitelkiama į savo vidų, permąstomos vertybės.

PSICHOTERAPIJA

Psichoterapija, arba pokalbių terapija, yra būdas spręsti tiek paprastas, tiek sudėtingas problemas. Yra įvairių psichoterapijos krypčių: psichoanalitinė, geštalto, elgesio, egzistencinė ir kitos. Psichoterapeutas turi turėti jo kompetenciją patvirtinantį Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos sertifikatą.

REKOLEKCIJOS

Rekolekcijos tai intensyvios maldos ir susikaupimo laikas. Rekolekcijas lydi dvasinis vadovas, kuris parenka medžiagą apmąstyti, padeda įvertinti asmeninio gyvenimo patirtį. Vienas iš rekolekcijų organizatorių Lietuvoje yra Všį Gyvenimo ir tikėjimo institutas. 

SAVITARPIO PAGALBOS GRUPĖS

Tai reguliarūs panašią patirtį turinčių žmonių susitikimai, skatinantys pasidalyti savo išgyvenimais ir išklausyti kitą. 

VAISTAŽOLIŲ TERAPIJA

Pasinėrimas į vonias su vaistažolėmis gali nuraminti kūną ir protą.

VOKOLOGIJA

Vokologija – tai garso terapijos programa, kurioje balso, muzikos, improvizacijos dermė gali padėti pažinti savo emocijas, išsilaisvinti iš streso ir nerimo, kitaip tariant, pagalba sau balsu.

VOTAI

Tai padėkos, įžado arba prašymo ženklai, pakabinami viešoje maldos vietoje. Dažniausiai votai yra žmogaus kūno dalių – akies, širdies, rankos, kojos – pavidalo dirbiniai iš tauriųjų metalų, taip pat vėriniai, medalikėliai, pakabukai, žiedai, segės, kryželiai, rožiniai.