Palaikymas

Kad sielvartas praeitų, netektį turi suvokti, pripažinti, gedėti dėl jos, susigyventi su netektimi ir įveikti sielvartą, kad po netekties vėl matytum prasmę ar tikslą. Kad sielvartas praeitų, reikia sėkmingai pereiti visus šiuos procesus. Juos psichiatrai vadina „darbu su sielvartu“. Darbu vadinama, nes tai sunkus, laiko ir pastangų reikalaujantis procesas. Jis atima daug fizinės, psichinės ir dvasinės energijos. Kad sėkmingai susitvarkytum su jausmais, turi juos aktyviai priimti.

Protingi žmonės išmoksta priimti sielvartą kaip vieną iš stipriausių gyvenimo mokytojų. Gedėdami žmonės gali daug sužinoti apie save, kitus bei didžias tiesas apie gyvenimo prasmę ir reikšmę.

Žmogaus liūdėjimas slapta ir negalėjimas liūdesiu pasidalinti su kitais vadinamas „atimta teise gedėti“. Tai sukelia sunkumų sielvarto įveikimo procese ir ne tik pailgina sielvarto laikotarpį, bet pablogina jį. Toks užstrigęs sielvartas gali tapti asmenybės dalimi ir paliesti visus jo gyvenimo aspektus.

Burke, Reardon (2011)

Kviečiame pasinaudoti galimybe būti palaikomiems


Krizinio nėštumo centras

Krizinio nėštumo centras yra nevyriausybinė organizacija, įkurta padėti moterims, išgyvenančioms neplanuotą, krizinį nėštumą, vaikelio netektį dėl persileidimo, priešlaikinio gimdymo, taip pat padėti moterims, sunkiai išgyvenančioms nėštumo nutraukimą ar pogimdyminę depresiją. 
Teikiama pagalba
  • Individualios konsultacijos.
  • Palaikymo grupės.
  • Konsultacijos telefonu.

Krizių įveikimo centras

Vilniuje įsikūrusiame krizių įveikimo centre yra teikiamos individualios psichologo konsultacijos gyvai, per „Skype'o“ arba „Messenger'o“ programas. Nuotoliniu būdu konsultuojami žmonės iš visos Lietuvos. Pagalba yra anonimiška, konfidenciali ir profesionali. Konsultacijos vyksta I-V 16:00-20:00, VI 12:00-16:00, lietuvių kalba, pagal poreikį lenkų, rusų, anglų kalbomis.
teikiama pagalba
  • Individualios konsultacijos gyvai. 
  • Individualios konsultacijos nuotoliu. 

Pagalbos moterims linija

Susidūrus su sunkumais, labai svarbu neužsidaryti savyje. Atviras pokalbis padeda nusiraminti ir suprasti savo jausmus. Taip lengviau priimti situaciją ir drąsiau ieškoti sprendimų. Anoniminė, emocinė pagalba elektroniais laiškais ir telefonu teikiama visą parą septynias dienas per savaitę (24/7), pokalbiais internetu (angl. „chat“) kasdien 17:00-22:00. 
 
Teikiama pagalba
  • Palaikymas elektroniniais laiškais. 
  • Palaikymas telefonu. 
  • Palaikymas pokalbiais internetu (angl. „chat“). 

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“

Individualios nuotolinės psichologo konsultacijos suaugusiems Vilniaus miesto ir rajono gyventojams sutartu laiku lietuvių (esant poreikiui – anglų, rusų) kalbomis.

Teikiama pagalba
  • Individualios psichologo konsultacijos nuotoliu. 

Pagalba sau – emocinės sveikatos link

Pagalba sau – tai nacionalinė psichikos sveikatos svetainė, kurioje vienoje vietoje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą. 

TEIKIAMA PAGALBA
  • Specialistų pagalba, susidūrus su emociniais sunkumais ar psichikos sutrikimais.
  • Visos psichikos sveikatos priežiūros įstaigos vienoje vietoje.