DRUGELIO PLAZDENIMAS


Lyg drugelio sparnelis, švelniai paliestas vėjo

Lyg šventovės šviesa, gūdumoj debesų

Meilės išraiška, skausmo pripildyta krūvio

Tyrumu besiliejančio purslo kelionės

-

Ieškau, ieškau Tavęs šaltinėlio padangėj

Kurgi Tu, dukryt, šviesti nusprendei?

-

Širdies plakimas

Švelniai paliestas vėjo

Lyg drugelio sparnelis

Gūdumoj debesų

Nebesi Elžbieta

Esu

Ar kada nors galėčiau pagalvoti, kad mano vaikas mirs? Ne. Juk yra tam tikros taisyklės gyvenime – seneliai, tėvai, vaikai... Keičiasi kartos. Kodėl turėtų mirti jaunutis žmogus? Tai nesąmonė. Pradžioje miršta seneliai, vėliau tėvai, o tada ateina ir vaikų eilė, kai jau yra pagimdę savų vaikų... Bet iliuzija dingo lyg miražas, atsitrenkus į realybės uolą. Chaosas.

Mes negalime pasakyti, kodėl Jums įvyko priešlaikinis gimdymas... Jums viskas gerai... Fiziškai esate visiškai sveika moteris... Rodikliai buvo puikūs... Juk norėjote tapti mama... Mergaitės stipresnės, nepraraskite vilties... Vardan Dievo Tėvo ir Sūnaus ir Šventosios Dvasios krikštiju Tave Elžbietos vardu... Tai ne pasaulio pabaiga... Palaikykite ją ant rankų... Dar jauna, pagimdysi... Juk nesiruoši dabar dėl šito žliumbti? Mes kūdikių nelaidojame... Kodėl Jūs vis vaikščiojate pas mus su tais tyrimais, juk įvyko natūralus dalykas?... Ar Jūs geriate antidepresantus, vaikščiojate pas psichologą? Supraskite, man tai reikia pažymėti Jūsų ligos istorijoje... Pasaulis nesugriuvo...

Pasaulis sugriuvo. Chaoso teorija – patvirtinta.

Viltys, svajonės griuvo tiesiog per kelias valandas. Birželio 18 d. 9 val. ryto, einant 23 nėštumo savaitei ir 3 dienai, puikios savijautos ėjau pasitikrinti pas ginekologę. Tai buvo planinis vizitas, nėštumo stebėsena. Niekas negalėjo pagalvoti ar nuspėti, kad kalbantis su gydytoja man tiesiog prasidės sąrėmiai. Aš to nesupratau, nes tai mano pirmas nėštumas. Slaugytoja ir gydytoja kviesdamos greitąją guodė, kad tikriausiai persistengiau tvarkydama virtuvę ir teks nusiraminti, pailsėti bei pasiimti nedarbingumą, blogiausiu atveju pagulėti kelias dienas ligoninėje stebint medikams. Viskas bus gerai. Bet gerai nebuvo. Birželio 18 d. 11 val. 25 min. pagimdžiau dukrą. Gražią mažutę mergytę. Pagal visus reikalavimus atitinkančią išsivystymo lygį. Birželio 20 d. 3 val. 1 min. Elžbieta mirė.

Po 2 mėnesių sulaukiu skambučio iš gydytojos ginekologės. Kur Jūs dingote ir kaip Jūsų nėštumas?

Po pusmečio pas tą pačią gydytoją ginekologę priėmime. Laba diena, kada paskutinės mėnesinės, gimdžiusi / negimdžiusi? Kokie kontraceptikai vartojami? Kada planuojate nėštumą?

Po metų pas tą pačią gydytoją ginekologę priėmime. Laba diena, kada paskutinės mėnesinės, gimdžiusi / negimdžiusi? Kokie kontraceptikai vartojami? Kada planuojate nėštumą?

Po dvejų metų pas tą pačią gydytoją ginekologę priėmime. Laba diena, kada paskutinės mėnesinės, gimdžiusi / negimdžiusi? Kokie kontraceptikai vartojami? Kada planuojate nėštumą?

Žmonės! Kada mes tapome robotais? Gydytoją ryžausi pakeisti, bet skaudūs prisiminimai... Jie liks įrėžti manyje visados.

Atsitikus šiai tragedijai, pažinau iki ašarų skaudų medicinos darbuotojų požiūrį. Palaikymą suteikė patys artimiausi žmonės, šeima, draugai, bendradarbiai atverdami savo širdis ir atliepdami netekties skausmą. Kai kurie, norėdami palaikyti, iš to nežinojimo ką pasakyti dar labiau skaudino, kai kurie tiesiog buvo ir yra šalia. Suprantu, vertinu ir dabar galiu tai priimti. Gyvenimas toks trapus, kaip drugelio plazdenimas. Chaoso teorija. Paremta nesibaigiančiomis prognozėmis. Visi esame susiję. Chaosas turi savybę sklisti ir jo išvengti neįmanoma. O gal įmanoma?

Linkėdama stiprybės, 

Elžbietos mama