Gailestingas laukimasis

Sveikiname tapus besilaukiančiąja! Suprantame, kad gali būti sunku pasidalyti džiugiomis naujienomis su drauge, šeimos nare ar bet kuria kita moterimi, netekusia kūdikio ar patyrusia nevaisingumą. Čia yra šiek tiek informacijos, kaip subtiliai bendrauti viso nėštumo metu.


Gairės besilaukiančiajai, kaip bendrauti su moterimi, kuri neteko kūdikio.

PASIRUOŠK IŠ ANKSTO

Gerai apsvarstyk, ką Tavo draugė ar kita kūdikio netekusi moteris išgyvena ir kaip galėtum su ja būti.

BENDRAUK

Neatsiribok slėpdama svarbius dalykus – nėštumą ar kūdikio gimimą, tikėdamasi ją apsaugoti. Tai gali labai skaudinti.

PASITIKRINK

Paklausk jos, ar apie nėštumą bendrauji per daug, ar per mažai. Kiekviena mama, praradusi kūdikį, skiriasi tuo, ką gali priimti, – klausdama parodai, kad jos jausmai Tau svarbūs.

PRIPAŽINK JOS KŪDIKĮ

Ji, kaip dabar Tu, laukdamasi bendravo su kūdikiu įsiklausydama į jo spyrius, žiūrėdama ultragarso vaizdus ir puoselėdama ateities viltis. Paprašyk parodyti jos kūdikio nuotraukas ar papasakoti prisiminimus. Nusiųsk atviruką ar kitokiu dėmesiu apdovanok jos kūdikio gimimo dieną. Nebijok, kad gali ją dar labiau sujaudinti, – mamai labai daug reiškia, kad jos kūdikis yra pripažįstamas. Suteik galimybę jai pačiai nuspręsti, ką ji gali ir ko negali.

GUOSK JAUTRIAI

Jeigu jai diagnozuojamas nevaisingumas, išklausyk. Nebandyk guosti pasiūlymais kreiptis į daugiau gydytojų arba įvaikinimo galimybėmis. Leisk išsipasakoti ir pabrėžk, kad ji Tau rūpi, yra svarbi.

SOCIALINIAI TINKLAI

Atmink, kad viskas, ką socialiniuose tinkluose pažymi „patinka“, rodoma Tavo draugams naujienų sraute. Kad apsisaugotų, kūdikio netekusi moteris gali nereaguoti į Tavo žinutes apie nėštumą, net visai panaikinti iš savo naujienų srauto. Tačiau tai nėra jūsų ryšio pabaiga – ji gali Tave palaikyti kitais būdais.

LEISK JAI PAČIAI NUSPRĘSTI

Pakviesk ją į tokius renginius, kurie įprasti, tokius, kaip prausynos ar gimtadienio vakarėliai. Leisk jai pačiai nuspręsti, ar dalyvauti, ar ne.

LAIKYK JOS PRAEITIES NĖŠTUMĄ SVARBIU

Vienos netektį patyrusios mamos nori pasidalyti savo laukimosi patirtimi, kitos ne. Jei moteris tai padarys, juokis ir verk kartu. Klausykis jos patarimų taip, kaip bet kurios kitos besilaukiančios moters.

Tekstas parengtas pagal palaikymo brošiūrą

© „Return to Zero: HOPE“
© Asociacija „Angelų mamos“